مهر بــن ؛ روشی برای خرید ارزا‌ن‏‌تر


آیا از جمله‏‌ی مشتریان پر و با قرص فروشگاه زبان مهر هستید ؟  آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از فروشگاه زبان مهر خرید می‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی ، فروشگاه زبان مهر با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟

آیا از مشتریانی هستید که دوره های آموزشی زبان مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته در موسسه زبان مهر برگزار می‏‌کنید؟ شاید علاقه‌‏مند به خریدهای با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!

مدت‏‌هاست که فروشگاه زبان مهر پیشنهادهای زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌‏کند . پیشنهادهایی از این دست که ، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏مند شدن از قیمت‏هایی ویژه و مناسب‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از فروشگاه زبان مهر !

البته از ویژگی‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالاها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آنها که تنها گاهی خرید می‏‌کنند و چه آنها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند با قیمت‏‌های یکسانی عرضه می‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح مهر بن ، نگاه ویژه‏‌ی فروشگاه زبان مهر به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با مهر بن ، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏تر می‌‏خرید!


اما مهر بن چیست؟

مهر بن ، همان‌طور که از نامش بر‏می‌‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از چمدان‌کالا، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز مهر بن که در واقع تخفیفی برای شما در خریدهای بعدی است، دریافت می‏‌کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

• مهر بن ، امتیازیست ویژه که فروشگاه زبان مهر جهت تشویق حداکثری، به همه‏‌ی مشتریان خود اعطا می‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند که می‏‌توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.

• مهر بن ، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.

• میزان دریافت امتیاز مهر بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.

• اگر در خریدهای قبلی امتیاز مهر بن کسب کرده‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از مهر بن در قالب تخفیف وجود دارد که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.

• در حال حاضر اعتبار هر امتیاز مهر بن از زمان دریافت آن ۳۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف مهر بن ، باید برنامه ریزی کنید.


اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک ۱ میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می‏‌بینید در این مثال برای این کالا ۲۰ امتیاز مهر بن  به ارزش ۲۰ هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌مندی از تخفیفی تا سقف ۲۰ هزار تومان در خریدهای بعدی خود دارید. همانطور که مشاهده می‌‏کنید مهر بن دریافتی برای کالاهای مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز مهر بن بیشتری اعطا می‏‌کنند و برخی کمتر . این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه‏‌ی پارامترهایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی فروشگاه زبان مهر و چند پارامتر دیگر ارائه می‏‌شود.


آیا امکان انتقال مهربن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال مهربن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌توانید از بن‏‌های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آنها را از مزایای مهربن خود سودمند سازید.


آیا می‌‏توان از مهربن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، مهر بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏های بعدی است، به این صورت که با دریافت مهربن در ازای هر خرید، می‌‏توان برای خرید‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار مهربن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.


برای خرید هر محصول، از چه تعداد مهربن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از مهربن برای کالاهای مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده مهربن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیج چمدان‌بنی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالاهای عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌شوند.


آیا می‌توان در ازای مهربن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

مهربن برای استفاده در سایت فروشگاه زبان مهر طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌مندی از حداکثر تخفیف فروشگاه زبان مهر، لازم است که در بازه‏‌های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خریدهای بعدی از سایت، مهربن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌مند شوید.


آیا مهربن دریافتی خرید جدید به مهربن های قبلی اضافه می‏‌شود؟

بله. با انجام هر خرید ، مقداری مهربن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن‏‌ها برای استفاده یکجا از آنها عمل هوشمندانه‏‌ای نیست. چرا که هر مهربن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد.

پس هوشمندانه‌‏تر خواهد بود که از مهربن ‏‌های دریافتی خود در خرید‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از فروشگاه زبان مهر دریافت کنید.

همچنین، از آنجا که پیشنهاد شگفت انگیز یک طرح تشویقی و پروموشن است به کالاهایی که در این طرح خریداری می‌شوند ، مهربن تعلق نمی‌گیرد.